EgitimHaberleri

Bulgaristan’da Eğitim

Bulgaristan’da eğitim başvuru yapmak isteyenler için lise mezunu olmak yeterli olmaktadır. Bulgaristan’da eğitim kaydı yaptırmak isteyenler için ayrıca puan şartı da aranmamaktadır. Üniversiteler için meslek lisesi ya da lise diploma derecesi farkı gözetilmeden onay verilmektedir.

Türkiye’de istediği bölümü kazanamayan veya yurt dışı eğitim almak isteyenler için senalp.com.tr firması olarak bizler belirli bir disiplin çerçevesinde çalışmalarımızı yürütmekte olup devlet ve özel üniversite sayımızı gün geçtikçe artırıyoruz. Bulgaristan’daki en prestijli üniversiteler ile işbirliği yaparak okuyanların geleceğini garanti altına alma şansını artırmaktayız.

Bulgaristan’da Üniversite Tercih Nedenleri

Bulgaristan’da eğitim için öğrencilerin lise veya dengi herhangi bir okuldan mezun olması yeterlidir. Sınav şartı olmaması yanı sıra herhangi bir taban puan gibi ek şartlarda aranmaz. Böylece öğrenciler hayalindeki mesleğin eğitimini almak istediği üniversitelerde okuyabilmektedir.

Üniversitelere kabul aşamasında mezun olunan okulun meslek lisesi, Anadolu lisesi ya da düz lise olması gibi bir fark gözetilmemektedir. Ayrıca üniversiteye kabul aşamasında referans aranmamaktadır. Üniversiteler eğitim konusunda son derece titiz ve donanımlıdırlar. Bu özellikleri sayesinde Bulgaristan’da eğitim oldukça iyi konumdadır. Birçok öğrencinin tercih ettiği ülkeler arasında yer almaktadır. Genel plan üzerine düşünülmüş bir eğitim politikası bulunduğundan tercih edilmektedir.

Bulgaristan’da Üniversite Fiyatları

Bulgaristan üniversite fiyatları Bulgarca ve İngilizce bölümlere göre farklılık göstermekte olup lisans bölümlerinde 2500-8000 Euro arasında değişmektedir. Üniversite fiyatlarını listeleyecek olursak;

  • İngilizce tıp bölümleri: 7000-8000 Euro,
  • İngilizce hazırlık okulu: 2500-4800 Euro,
  • İngilizce hazırlık okulu tıp bölümü: 4800 Euro,
  • Bulgarca dili hazırlık okulu: 2500-3700 Euro
  • Bulgarca dili hazırlık okulu tıp bölümü: 3700 Euro,
  • Bulgarca dili tıp bölümü: 5000-6000 Euro

Bulgaristan üniversite fiyatları olarak ne yükse fiyata sahip olanlar İngilizce tıp fakülteleridir. Bulgaristan'da üniversite bölümü eğitim dilleri arasında Bulgarca, Fransızca, Almanca ve İngilizce dilleri bulunmaktadır.

Bulgaristan Üniversiteleri Kabul ve Kayıt Dönemi

Bulgaristan üniversitelerinde sınavsız kabul ile eğitim alma fırsatını yakalamak isteyenler, kayıt şartları, süreleri, eğitim olanakları, okul ücretleri, konaklama ve ulaşım gibi konularda danışmanlığımızdan bilgi alabilirler. Bulgaristan komşu ülke olması nedeniyle başta hava yolu ile ulaşım olmak üzere tren ve otobüs seferleri ile kolayca gidip gelinen bir ülkedir. Öğrenciler için Bulgaristan’da eğitim son derece ekonomik ve güvenlidir.

Ekonomik olmasının yanı sıra mavi diploma ile kariyer basamaklarını tırmanma konusunda son derece avantajlı bir ülkedir. Kaliteli eğitim verilmesi sayesinde ülkemizden çok uzak kalmadan böyle bir eğitim alma avantajı sağlanmaktadır. Hayalindeki üniversiteyi okumak isteyenler senalp.com.tr adresi üzerinden her zaman bilgi alabilirler.

Bulgaristan’daki okul ücretleri diğer Avrupa ülkelerine kıyasla oldukça uygundur. Aynı zamanda kampüs alanlarında kültür ve sanat etkinlikleri ile spor faaliyetleri yapılmaktadır. Kampüs yaşamı öğrencilerin öğrencilik yıllarını dolu oldu yaşamaları adına tasarlanmaktadır. Güvenilir ve rahat konaklama olanakları da diğer yandan öğrencileri cezbedici özelliktedir. Konaklama seçenekleri bakımından Bulgaristan’da eğitim almak isteyen öğrenciler ister yurtlarda kalabilir, isterse de 2-3 arkadaşla beraber ev kiralayabilirler.

Bulgaristan’da eğitim alma konusunda en büyük avantajlardan birisi de Türk nüfusunun yoğun olmasıdır. Bu sayede orada okuyacak olan gençlerimiz yabancılık çekmezler. Bulgarca ile beraber Türkçe konuşan birçok insandan yardım alabilirler. Bulgaristan’da üniversiteler Sofya, Zagora, Burgas, Stara, Plevne ve Plovdiv şehirlerinde bulunmaktadır.


 

YouTube, Video, Gelişmeler

756
Bize Ulaşın

Merkez mahallesi mutlu han sokak no:17/2 Bartın/Sakarya

info@egitimhaberajansi.com.tr

egitimhaberajansi.com.tr adresinde yer alan haberlerin iktibas edilirken kaynak gösterilmesini bekleriz.
Sitemizde yer alan haberin telif hakları Ana Medya firmasına aittir, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemezler.
Bu içeriğin kullanımıyla ilgili yasal yükümlülükler kullanıcıya aittir.